Ponúkame vám VÍKEND V ČAROVNOM TOSKÁSKU

 

Navštívte jednu z najkrajších vinárskych destinácií na svete, ponúkame vám PREDĹŽENÝ VÍKEND V ČAROVNOM TOSKÁNSKU, priamo v srdci vinárskej oblasti MONTEPULCIANO, spojený s ochutnávkami špičkových vín a miestnej gastronómie.

Ubytovanie ponúkame priamo na vinárstve/agroturizme vzdialenom 1 km od Montepulciana, v zrekonštruovaných domčekoch/apartmánoch pôvodom z 15. storočia. Sú zariadené dobovým nábytkom, umiestnené v nádhernej Toskánskej záhrade s veľkým bazénom, priamo vo viniciach.

Rodina majiteľa má dlhú vinársku tradíciu (Vino Nobile di Montepulciano) a svojim ochotným prístupom a kvalitou poskytovaných služieb si získa každého. Osobne sme ho viackrát navštívili.

 

4 –dňový pobyt v toskánskom agroturizme priamo v srdci vinárskej oblasti Montepulciano spojený s ochutnávkami vín a miestnej gastronómie

Taliansko-Toskansko-2013-008-768x576Dátum: podľa požiadaviek klienta

Doprava: letecky z Viedne do Florencie, prípadne vlastným autom ( 950km z Bratislavy)

Ubytovanie:
– toskánske agroturismo, budovy pôvodom zo 14. storočia, dobovo zariadený apartmán pre 2 osoby, s výhľadom na mesto Montepulciano
– veľmi pekné miesto, kde cítiť históriu, do detailov zariadené apartmány spĺňajú požiadavky aj najnáročnejších klientov

Strava: 3 x raňajky formou bufetu a 1 x toskánska večera zložená z viacerých chodov a ochutnávka vín Nobile

Program:

1.deň: Odlet z Viedne do Florencie, transfer do vinárskej oblasti Montepulciano, ubytovanie, tradičná toskánska večera spojená s ochutnávkami vín Nobile.

2.deň: Po raňajkách prehliadka viníc a pivníc s uskladneným vínom, ochutnávky vín, návšteva jedného z najvyššie položených mestečiek v Toskánsku, mestečka MONTEPULCIANO, relax pri bazéne v tomto prekrásnom prostredí.

Taliansko-Toskansko-2013-018-768x5763.deň: Raňajky, návšteva romantického mesta Pienza, prechádzka úzkymi uličkami s množstvom obchodíkov, reštaurácií, vychutnávame si tradičnú toskánsku atmosféru, výbornu miestnu gastronómiu, kávu, víno…

4.deň: Po raňajkách, oddych na toskánskom vidieku, odlet do Viedne.

Cena zahŕňa:
Letenku z Viedne do Florencie vrátane všetkých poplatkov, transfer do Montepulciana, 3 x ubytovanie s raňajkami v dvojlôžkových apartmánoch v tradičnom agroturisme s bazénom, 1x toskánsku večeru zloženú z viacerých chodov spojenú s ochutnávkami vín Nobile, prehliadky viníc spojené s ochutnávkami vín, anglicky hovoriaci sprievodca počas pobytu k dispozícii, transfer do mestečiek Montepulciano a Pienza, ľubovolný transfer po okolí (návšteva okolitých viníc, reštaurácií), povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.

Cena nezahŕňa:
Kompletné poistenie 1,40 €/os./deň (možnosť zabezpečiť).
Možnosť výletu do Sieny alebo Florencie (info a cena na vyžiadanie) alebo kurz varenia toskánskych jedál (info a cena na vyžiadanie).

Upozornenie:
Cena pobytu je orientačná a môže sa meniť vzhľadom na meniacu sa cenu letenky a leteckých poplatkov. Možnosť program prispôsobiť požiadavkám klienta.


 

DoporučujemeTaliansko-Toskansko-768x512

MONTEPULCIANO a MONTALCINO, vzdialené od seba cca 40km, sú dve najdôležitejšie vinárske mestá Toskánska, ktoré musíte navštíviť, na každé sa doporučuje vyhradiť jeden deň, medzi obyvateľmi vládne rivalita, hlavne kvôli slávnym miestnym vínam, Vino Nobile di Montepulciano a Brunello di Montalcino

– starobilá dedinka PIENZA (2000 obyvateľov) patrí k turisticky najvyhľadávanejším lokalitám v Toskánsku, celá pochádza z 14 – 15 storočia, nájdete v nej napríklad aj chrám postavený pre pápeža PIA 2.
– z hľadiska histórie a veľkosti je určite najdôležitejšia SIENA, vzdialená od vás len 50 km, na toto mesto je potrebný minimálne jeden celý deň

– FLORENCIA je hlavné mesto Toskánska, leží v severnej časti regiónu, nádherné veľkomesto, s pulzujúcim nočným životom
– nezabudnite navštíviť miestny trh so svetovo preslávenými syrmi, šunkami, morskými plodmi a inými špecialitami
– netreba tiež vynechať obchodíky so špičkovými výrobkami z kože, na ktoré sú miestni obyvatelia právom hrdí

A samozrejme všetci milovníci kvalitných červených vín si prídu na svoje, pri ochutnávkach Vino Nobile di Montepulciano a Brunello di Montalcino, v nespočetnom množstve vinoték a tradičných tratórií, s fantastickou toskánskou kuchyňov, jednou z najlepších na svete.


V prípade že máte záujem o ďalšie informácie, neváhajte nás obratom kontaktovať.

 

šipka